Aerodynamické tunely

Aerodynamické tunely

Jako jeden z mála výrobců na světě se zabýváme vývojem, výrobou a instalací vertikálních aerodynamických tunelů pro účely zábavy a sportu zvané bodyflying. V rámci divize řešíme i výrobou horizontálních aerodynamických tunelů pro účely výzkumu a vývoje. Technologie vertikálních aerodynamických tunelů, které dodáváme jako simulátor volného pádu, se řadí mezi nejlepší a nejkvalitnější na světě vůbec.

Produktové portfolio vertikálních aerodynamických tunelů zahrnuje několik konstrukčních typů (jednokanálové, dvoukanálové a vícekanálové), v různých průměrech letové komory. Ty se pohybují od malých tunelů (2,8 až 3,6 m), přes standardní velikosti tunelů (4,3 m) až po tunely s doposud největším průměrem letové komory na trhu (5,2 m).


Naší hlavní konkurenční výhodou je možnost zajistit kompletní služby v oblasti aerodynamických tunelů. Od návrhu projektu a výrobu, po montáž a zprovoznění. Inženýři z vývojového a konstrukčního oddělení jsou připraveni s vámi diskutovat o individuálních požadavcích či případných omezeních a navrhnout vám aerodynamický tunel tzv. „na míru“.


Také velkou konkurenční výhodou je energeticky úsporný systém chlazení, který ve všech letových komorách našich aerodynamických tunelů zajišťuje teplotní komfort.

Výrobní haly, jsou vybaveny pro konstrukci kompletní technologie větrných tunelů včetně podpůrné ocelové konstrukce. Odborný personál je tak schopen na místě zpracovat celou dodávku každého individuálního projektu. Klienti ale nejsou vázáni pouze na modely uvedené v našich produktových řadách, ale je možné a naprosto běžné, že pro klienta je sestrojen tunel se zcela individuálními parametry.


Technologie aerodynamických tunelů Strojírny Litvínov poskytuje vysokou kvalitu proudu vzduchu v letové komoře, minimum turbulencí, vibrací a tepelný komfort. Inovativní řešení technologie větrných tunelů je chráněno prostřednictvím patentových ochranných známek v České republice a v Evropě.


Ukázky realizací