Strojírna Litvínov v roce 2018

Elektrikář
28.8.2018
Celozávodní dovolená
13.12.2018

Strojírna Litvínov v roce 2018

2.10. Litvínov

Naše společnost již může považovat tento rok 2018 za úspěšný. V současné době probíhá výstavba čtyř tunelů v zahraničí, kam Strojírna Litvínov dodává svou technologii větrných tunelů.

Jedním z aktuálně nejrozsáhlejších projektů v zahraničí je projekt ve Španělské Zaragoze. Na tomto tunelu se podílejí dvě Strojírenské divize a to stavební a divize větrných tunelů. Výstavba tunelu typu 4,3 DL (double loop) probíhá v komplexu jednoho z největších obchodních středisek v Evropě Puerto Venezia. Návštěvníci se na otevření tohoto tunelu mohou těšit již na přelomu roku 2018/2019.

Dalšími evropskými městy, které se již brzy budou moci pyšnit větrnými tunely jsou francouzské Bordeaux typ 4,3 DL, kde již zaměstnanci divize větrných tunelů začali 28. srpna a polský Gdaňsk s typem 4,3 SL (single loop). Tam nyní probíhají přípravné stavebnické práce, ale již v říjnu se zde začne montovat technologie.

Mezinárodní výstavba tunelu 4,3 single loop probíhá v Thajsku. Stavba postupuje velmi rychle a naše divize v září začala osazovat proudovody do ocelové konstrukce. Thajsko bude další zemí s tímto modelem po malajském Kuala Lumpur. Těmito projekty Strojírna překročila hranici Evropy.

Noční pohled na stavbu v Zaragoze

Stavba v Zaragoze

Stavba v Thajsku